ALKMAAR - Troubadours in De Alkenaer is een nieuwe concertserie waarin muziek en verhalen samenkomen en waarin ervaren artiesten en nieuw talent elkaar muzikaal ontmoeten.
De eerste editie op 18 september zet meteen de toon. Maurice van Hoek, Hilin en Ranya brengen ieder hun eigen songs mee, maar spelen deze avond niet simpelweg na elkaar. Ze luisteren naar elkaar, reageren op elkaars muziek en verhalen en laten zich inspireren door wat er op het podium gebeurt.
Maurice van Hoek is een doorgewinterde Rotterdamse songwriter die al verschillende albums op zijn naam heeft staan, zoals zijn debuut Live Forevermore en meest recent (2023) Changing Lanes . Zijn verfijnde country en americana, warme stem en indrukwekkende gitaarspel maken hem tot een geboren troubadour.
Hilin neemt een heel andere muzikale bagage mee. Met haar Koerdische roots, liefde voor soul en jazz en invloeden van grootheden als Aretha Franklin en Ella Fitzgerald creëert ze een eigenzinnige mix van muziek en verhalen. Haar stem wordt regelmatig vergeleken met die van Janis Joplin en Norah Jones.
Ranya is het muzikale alter ego van Alkmaarder Arjan Terpstra. Catchy indie-pop, eigenzinnige melodieën en teksten die moeiteloos van wereldproblemen naar klein persoonlijk hartzeer springen. Denk aan Joni Mitchell en Jeff Buckley, maar dan met een duidelijk eigen gezicht.
De verbindende factor is Peter van Vleuten, songwriter, schrijver en oprichter van de Songwriterschool in Bergen. Hij presenteert de avond en zorgt ervoor dat de muziek en de verhalen van de drie artiesten op een natuurlijke manier bij elkaar komen.
Vrijdag 18 september
Aanvang: 20:15 uurTickets: €15,00 / Passe-partout Troubadours 1 t/m 5: € 62,50
Locatie: De Alkenaer, Ritsevoort 36, Alkmaar
Meer info & tickets: www.alkenaer.nl

21.9 ℃
























































































