ALKMAAR - Filmhuis Alkmaar bij Ten Westen. Wat is er nu leuker dan op een zomeravond buiten film kijken? Van 12 tot en met 16 augustus organiseert Filmhuis Alkmaar - vijf avonden achter elkaar - Sunset Cinema, in samenwerking met Ten Westen. Elke avond is er om 20.00 uur een fijne roadmovie te zien, stuk voor stuk klassiekers.

In de buitenbioscoop

Woensdag 12 augustus start Sunset Cinema met Wim Wenders meesterwerk Paris, Texas (1984) met de oogstrelende beelden van de Nederlandse cameraman Robby Müller. Donderdag 13 augustus kijk je de hartverwarmende roadtrip Little Miss Sunshine (2006). Vrijdag 14 augustus is de op een Steven King-novelle gebaseerde film Stand by Me (1986) te zien. Zaterdag 15 augustus draait, Y tu mamá también (2001), over de zoektocht naar het paradijs op aarde. Zondag 16 augustus eindigt de buitenbioscoop met de ultieme roadmovie Thelma & Louise (1991), waarin twee vriendinnen de vrijheid tegemoet reizen.

Extra: op zaterdag 15 en zondag 16 augustus is om 16.00 uur Alkmaar op Film te zien, de populaire film van Erik Willems in opdracht van de Historische Vereniging Alkmaar.

Ten Westen vind je aan de Helderseweg 28 in Alkmaar.

Food & Film

Extra leuk: voorafgaand aan de roadmovies kun je bij Ten Westen genieten van een heerlijke, zomerse BBQ (vega/non vega). Op het menu onder andere: verschillende salades, gegrilde groenten, broodjes hamburger, pulled paddo, gemarineerde portobello’s en gamba’s.

De BBQ is aan tussen 18.00 en 19.45 uur, de film start om 20.00 uur.

Tickets & Kledingadvies

De prijs voor een filmticket is € 15,-. De BBQ kost € 27,50 per persoon. Je bestelt je BBQ-ticket eenvoudig mee met je filmticket. Sunset Cinema is een All Weather-event: het programma gaat door ongeacht de weersomstandigheden (gevaarlijk weer uitgezonderd). Kleed je voor de zekerheid wat warmer aan. Als het regent, zijn poncho’s beschikbaar.

Meer info en tickets: filmhuisalkmaar.nl/sunsetcinema2026/