ALKMAAR - Op 12 februari a.s. presenteert Theater De Vest The Opera Circus, een bijzondere muziektheaterproductie waarin de barokopera’s van Georg Friedrich Händel samenkomen met hedendaags circus. De voorstelling is een coproductie van OPERA2DAY en de Nederlandse Bachvereniging en maakt deel uit van een landelijke tournee langs veertien theaters. In Alkmaar krijgt de productie een extra bijzonder karakter door de actieve betrokkenheid van talentvolle leerlingen van Circusschool Tefredo, die voorafgaand aan de voorstelling op zullen treden in de foyer.


The Opera Circus is een hommage aan het visuele spektakeltheater uit de barok: een tijd waarin opera draaide om verbeelding, technische vindingrijkheid en zintuiglijke verwondering. Die traditie wordt in deze voorstelling nieuw leven ingeblazen door een combinatie van livemuziek, zang, fysiek spel en circusdisciplines. Regisseur Serge van Veggel (OPERA2DAY) en circusregisseur Aedín Walsh bundelen in The Opera Circus voor het eerst hun krachten. Opera en circus zijn volledig geïntegreerd binnen één doorlopend narratief. De muziek van Händel vormt het fundament, met aria’s en instrumentale delen uit onder meer Alcina, Orlando, Teseo en Arminio, uitgevoerd door solisten en door de musici van de Nederlandse Bachvereniging onder leiding van Hernán Schvartzman. De voorstelling is geïnspireerd op historische baroktheatertechnieken, zoals vliegsystemen, schuivende coulissen, snelle decorwisselingen en live geluidseffecten. In combinatie met hedendaagse circusvormen ontstaat een dynamisch en visueel rijk spektakel, waarin het achttiende-eeuwse operatheater opnieuw tot leven komt.

Een happy end in het verschiet?

In een apocalyptisch landschap voeren twee goden al eeuwenlang een genadeloze wraakoorlog, terwijl hun wereld langzaam afbrokkelt. Wanneer een rondreizende circusgroep onverwacht in dit domein terechtkomt, wordt de verstarring doorbroken. Hun aanwezigheid brengt beweging, kleur en nieuwe energie. In de ontmoeting tussen beide werelden verschuiven de verhoudingen en wordt de mogelijkheid van verandering en toenadering zichtbaar.

Vervolg op succesvolle samenwerkingen

The Opera Circus bouwt voort op eerdere gezamenlijke producties van OPERA2DAY en de Nederlandse Bachvereniging rond Vivaldi (Dangerous Liaisons) en Bach (J.S. Bach – De Apocalyps). Deze tournees trokken uitverkochte zalen en werden door pers en publiek enthousiast ontvangen. De Volkskrant noemde de Vivaldi-productie iets dat “niet hard genoeg kan worden toegejuicht”, terwijl NRC het Bachproject omschreef als een “volbloed opera”. Met The Opera Circus zetten de makers een volgende stap in hun zoektocht naar innovatieve, avontuurlijke en toegankelijke opera. The Opera Circus wordt gezongen en gesproken in het Italiaans en is voorzien van Nederlandse en Engelse boventiteling. Daarnaast zijn er voorstellingen met audiodescriptie en – in enkele theaters – prikkelarme uitvoeringen. Het theaterspektakel is te zien op donderdag 12 februari om 20.15 u in De Grote Zaal van Theater De Vest in Alkmaar.

Kijk voor meer informatie op www.theaterdevest.nl.