ALKMAAR - Zondagmiddag 23 november treedt Flamenco-gitarist Matthieu Acosta op bij Stichting Alhambra. Het concert vindt plaats in de Remonstrantse kerk, Fnidsen 37 in Alkmaar.
Matthieu Acosta is een virtuoos flamencogitarist van internationale klasse met een unieke maar ook herkenbare stijl. Zijn spel wordt gekenmerkt door virtuositeit, prachtige klankkleuren en intensiteit. Matthieu Acosta componeert ook en speelt veel eigen werk. Naast de Flamenco laat hij zich daarbij inspireren door andere muzikale stijlen, zoals klassieke muziek, Arubaanse muziek, folkloristische muziek uit Zuid-Amerika, zonder dat hij breekt met de duidelijke kaders van flamenco. Matthieu Acosta komt uit een gezin met gitaristen, waardoor muziek en gitaar altijd een centrale rol in zijn leven hebben gespeeld. Op jonge leeftijd startte hij met de klassieke gitaar, maar maakte op zijn 14e de keuze voor Flamenco, nadat hij hij in aanraking kwam met de muziek van de absolute meester Paco de Lucía.
Matthieu heeft vanaf het Codarts Lyceum tot en met de Master of Music-opleiding gestudeerd bij het conservatorium Codarts in Rotterdam. Hij studeerde daar bij Paco Peña, en trad ook meerdere keren met deze grootheid op. Matthieu Acosta was ook regelmatig op tv te zien, onder andere in Vrije Geluiden met Paco Peña en als solist met het Noord-Nederlands Orkest ter gelegenheid van het Koningsdagconcert 2018. In 2023 kwam zijn eerste CD ‘Dos Islas’ uit.
Het concert begint om 15.00 uur en vindt plaats in de Doopsgezinde kerk, Koningsweg 12 te Alkmaar. De toegangsprijs is € 22,50. Tickets zijn te koop via https://stichtingalhambra.nl en aan de zaal. Op de website staat ook alle informatie, ook over de volgende activiteiten van Stichting Alhambra.
Datum: Zondag 23 november 2025
Aanvang: 15.00 uur
Onderwerp: Flamenco-gitarist Matthieu Acosta
Plaats: Remonstrantse kerk, Fnidsen 37 in Alkmaar
Contact: 0651511995
Toegang: € 19,50
Kaarten: via stichtingalhambra.nl

11.1 ℃



























































