Vijf prachtige animatiefilms voor jong en oud
Het Ghibli Festival is voor jong en oud(er), want Ghibli wordt geliefd door zowel kinderen als volwassenen. Voor de kleintjes draait Ponyo (Nederlands gesproken). Voor de iets grotere kids en (jong)volwassenen zijn er Howl’s Moving Castle (6+), My Neighbour Totoro (6+), Spirited Away (9+) en Princess Mononoke (12+), allemaal Japans gesproken met Nederlandse ondertitels. Voor en na iedere film staat er in de foyer van het filmhuis een kleurtafel klaar met kleurplaten.
Dorayaki, ontbijten op z’n Japans
Op zondagochtend 21 december kun je in het filmhuis voordat je naar de film gaat van 9.30-10.30 uur Japans ontbijten. Het Dorayaki ontbijt bestaat uit twee dubbele Japanse pannenkoekjes met een heerlijke, vegetarische vulling en een Japans drankje.
Ghiblicon-avond (16+) in de bieb
Kom zaterdag 27 december naar Bibliotheek Alkmaar Centrum voor een feestelijke Ghiblicon-avond! Geniet van 19.30-22.00 uur van Japanse animatie, creativiteit en gezelligheid. Kleed je als je favoriete anime-karakter, doe mee aan het Mario Kart-toernooi, leer manga tekenen van een Japanologe, ontdek origami en speel games met andere animefans. Ook kun je smullen van Japanse hapjes!
Manga, origami en kawaii workshops
Zowel in de bibliotheek als in het filmhuis worden verschillende creatieve workshops georganiseerd.
In de bieb kun je op 23 december een kawaii en manga tekenworkshop volgen. Op 30 december zijn daar origamiworkshops. Deelname is gratis, maar meld je wel vooraf aan.
In het filmhuis kun je Soot Sprites knutselen op 28 december, een origami workshop volgen op 31 december en manga tekenen op 2 januari.
Info & Tickets
De kaartverkoop is gestart, de prijs per filmticket is € 9,50. Een Japans ontbijtticket kost € 9,50 per persoon (exclusief filmkaartje). Kijk voor meer info over het programma in Filmhuis Alkmaar en voor filmtickets op filmhuisalkmaar.nl/ghibli-festival

7.9 ℃
































































