ALKMAAR - Op zaterdag 10 januari om 16.30 uur vindt in de Grote Kerk Alkmaar een gratis toegankelijk concert plaats in het kader van de serie Rondom Bach. Het concert is samengesteld door stadsorganist Pieter van Dijk en wordt verzorgd door studenten van het Koninklijk Conservatorium Den Haag. Een vocaal ensemble van negen zangers brengt madrigalen en geestelijke werken van Claudio Monteverdi (1567–1643), begeleid door een continuo van orgel, viola da gamba en theorbo.


Consort en orgel Instrumentale werken van Michelangelo Rossi, Johann Sebastian Bach en tijdgenoten klinken op de historische Van Covelens- en Hagerbeer/Schnitger-orgels, bespeeld door Pieter van Dijk. Daarnaast voert een tromboneconsort muziek uit van Johann Hermann Schein, Daniël Speer en Johann Rudolf Ahle, in samenspel met zang en orgel.


Muziek rond 1600: expressie en emotie Centraal staan: delen uit Lamentationes Hieremiae Prophetae van Emilio de’ Cavalieri (1550–1602), in een Latijns contrafactum van Aquilino Coppini. Deze indringende muziek uit de vroege barok laat horen hoe muziek rond 1600 een nieuwe, directe zeggingskracht kreeg. Samen met werken van Monteverdi en Bach ontstaat een programma dat uitnodigt tot aandachtig luisteren.

Meer informatie Entree is gratis, maar er dient wel een toegangskaartje gereserveerd te worden via www.theaterdevest.nl

Een donatie na afloop is welkom.