SCHERMERHORN - Na zijn zege tijdens de Grand Prix van Oosterhout en de derde plaats bij de GP van Capelle is driebander Sam van Etten uit Schermerhorn fors gestegen op de diverse nationale biljartranglijsten.

Met zijn twee ereplaatsen heeft Van Etten inmiddels de eerste plaats in het klassement voor deelname aan de Masters veroverd. De nationale titelstrijd wordt in januari 2027 in Berlicum gehouden. Van Etten leidt het klassement voor Raimund Swertz en Jean van Erp die hij in Oosterhout beiden versloeg.

In het klassement dat is opgemaakt over de afgelopen drie jaar staat Van Etten op de vierde plaats achter meervoudig kampioenen Jean Paul de Bruijn, Jean van Erp en Dick Jaspers. Daarmee heeft de biljarter uit Schermerhorn zijn doelstelling, een plaats bij de beste vijf van Nederland, behaald.

Op de GP-ranglijst allertijden heeft Van Etten ook een reuzesprong gemaakt van de dertigste naar de twintigste plaats. De Noordhollander staat in de klassering vlak achter grootheden als Christ van der Smissen en Rini van Bracht. De lijst wordt aangevoerd door Jaspers die 68 GP-zeges op zijn naam heeft staan.

Komende week neemt Sam van Etten deel aan de World Cup in het Turkse Ankara.