't ZAND- Het zat er al enkele malen aan te komen. De youngster van de WVNH Victorie formatie, Sven Collewijn hengelde zijn eerste echte zege binnen. In een bloedhete Ronde van ’t Zand, ondernam hij verschillende uitlooppogingen en haalde hij enkele renners terug, die deze mooie ronde op hun naam wilde zetten.

Dat deze renner iets in zijn mars heeft, liet hij ook ondermeer op de baan zien. Snel en behendig en schuwt het aanvalswerk niet.

In verschillende landelijke klassiekers was hij voorin te vinden. Trots dat de koers maar 35 km lang was, werd er snoeihard gereden. Sven wist zich in de laatste ronde als derde door de bocht te wringen en dan is het recht door “naar school en kantoor”, zoals dat zo mooi heet, in wielertermen.

We gaan nog wel iets van deze knaap horen, die duidelijk ambities heeft richting de junioren ploeg van Goudenbod- Parkhotel Valkenburg formatie van de gelijknamige Wielervereniging.

Volgende week wacht de zware klassieker in Simpelveld, alwaar Sven weer iets wil laten zien.

De uitslag: 1e Sven Collewijn, 2e Nick Kraan en 3e Matz Kleijn