ALKMAAR - In het kader van de Boekenweek organiseert Kunstuitleen Alkmaar op zondag 15 maart een workshop handboekbinden onder leiding van Ellis van Atten. Tijdens deze middag maken deelnemers hun eigen schetsboek of notitieboek en maken zij kennis met een eeuwenoud ambacht.

Handboekbinden is een traditioneel en zorgvuldig proces waarbij losse pagina's met naald en draad tot een boek worden samengebracht. Deelnemers kiezen zelf het formaat, de kleuren en de afwerking van de kaft. De workshop laat zich inspireren door verfijnde Japanse bindtechnieken, die bekendstaan om hun decoratieve stikwijzen. Ervaring is niet nodig; de workshop is toegankelijk voor zowel beginners als liefhebbers van ambacht en boeken.

De workshop vindt plaats op zondag 15 maart om 14.00 uur bij Kunstuitleen Alkmaar. Deelname kost € 7,50; voor bezitters van de Alkmaarpas is deelname gratis. Er is plaats voor maximaal 15 deelnemers.

Aanmelden kan via info@kunstuitleenalkmaar.nl.