ALKMAAR - Op zondag 14 juni zijn alle inwoners van Alkmaar van harte welkom bij de opening van het project Draden van ons Nederlandse slavernijverleden in de Grote Kerk. De inloop start om 11.00 uur.
Tijdens de opening krijgen bezoekers meer informatie over het project, het ontwerp en de verschillende textieltechnieken die worden gebruikt. Ook wordt de symbolische eerste steek gezet en vindt er een officieel bestuurlijk moment plaats.
Met Draden van ons Nederlandse slavernijverleden werken inwoners uit de provincie Noord-Holland samen aan een monumentaal wandkleed van maar liefst 35 meter lang en 2,5 meter hoog. Het ontwerp, gemaakt door kunstenaar Raul Balai, verbeeldt de relatie tussen Noord-Holland en het koloniale en slavernijverleden. In de Grote Kerk wordt een deel van het wandkleed van vijf meter gerealiseerd.
Iedereen kan meedoen, met of zonder ervaring. Er wordt gewerkt met verschillende textieltechnieken en er is volop ruimte om te leren, te experimenteren en elkaar te ontmoeten. Deelnemen betekent niet alleen iets creëren met je handen, maar ook samen stilstaan bij een gedeeld verleden en dit verleden zichtbaar en voelbaar maken.
Grijp deze unieke kans om samen met andere Noord-Hollanders geschiedenis te verankeren in textiel en bij te dragen aan een monumentaal kunstwerk dat door de provincie zal reizen — een werk dat verbindt, verdiept en uitnodigt tot gesprek.
Praktische informatie
- Inloop: 11:00 uur
- Start programma: 11:30 uur
- Verwacht einde: 13:00 uur

16.9 ℃

























































































