ALKMAAR - Vijf studenten van Hogeschool Inholland Alkmaar staan sinds een paar maanden niet alleen in de collegebanken, maar ook als ondernemers op de markt. Samen vormen zij studentenbedrijf EasyGrip. Op de groepsfoto zie je ze met hun stand bij de start-up boulevard in Alkmaar.


Het idee ontstond aan de keukentafel. De buurvrouw van één van de studenten vertelde dat ze na een paar minuten vegen al last kreeg van haar handen. “Waarom bestaat er eigenlijk geen fijn handvat voor een bezem?”, was haar vraag. Hiermee gingen de studenten aan de gang.

De EasyGrip handgreep is een ergonomische greep die je om de steel van een hark, bezem of dweil klikt. Door de vorm en de extra steun voor de vingers wordt de druk op de handen minder. De handgreep is ook te gebruiken bij het dragen van bijvoorbeeld een boodschappentas of emmer. Zo helpt EasyGrip mensen met hand- en vingerklachten, maar ook iedereen die gewoon wat comfortabeler wil werken in huis en tuin.

Het team testte verschillende vormen met 3D-geprinte prototypes samen met mensen met handklachten, ergotherapeuten en andere gebruikers. Op basis van die feedback werd het ontwerp steeds verder aangepast. Inmiddels is er een versie die stevig vastzit om vrijwel elke steel, goed in de hand ligt en klaar is om in kleine oplage geproduceerd te worden.

De studenten zijn de komende tijd te vinden op verschillende markten in de regio, waar bezoekers de handgreep zelf kunnen uitproberen. Zaterdag 13 december staan ze op de kerstmarkt in Uitgeest, en op 20 december zijn ze te vinden op de markt in Castricum.

Wie de EasyGrip handgreep zelf wil zien of aanschaffen, kan langskomen op een van de markten of terecht op de website www.easygripshop.nl of je kan contact opnemen via info@easygripshop.nl