ALKMAAR - Winnaars ‘Help de Egel’ bekend; De trotse winnaars van de wedstrijd Help de Egel werden in het Alkmaarse stadhuis ontvangen door wethouder Dierenwelzijn, Lars Ruiter. Hij reikte daar de prijzen uit aan inwoners die zich hebben ingezet voor de egel. Er zijn drie winnaars van een egelhotel voor de makers van de meest creatieve egelsnelweg, de langste (in meters) egelsnelweg en de egelsnelweg met het meeste aantal deelnemende buren.

Prijsuitreiking

De wedstrijd leverde 118 meter extra egel leefgebied op, waar 15 buren aan meededen. Gerda ontving de prijs voor de meest creatieve egelsnelweg. Zij maakte zelfs een trappetje voor de egels. Ze gebruikte tegels uit haar eigen tuin, waardoor de ruimte om te leven voor egels nog groter is. Inge heeft de prijs gewonnen voor de langste snelweg van 57 stappen. Sandra won de prijs voor het meest aantal buren. Er deden 4 huizen mee. De winnaars ontvingen een prachtig egelhotel.

Door het aanleggen van de Egelsnelweg geven we de egel meer leefruimte en versterken we tegelijk de verbinding tussen tuinen en buurtbewoners. Dit initiatief laat zien hoe we samen werken aan een diervriendelijk Alkmaar.

De actie ‘Help de Egel’

De aanleiding voor de wedstrijd was een motie van de gemeenteraad om in actie te komen voor de egel omdat het aantal egels in Nederland afneemt. Die daling is maar liefst 35% in 25 jaar. Verkeer, verstedelijking en betegelde tuinen maken het deze nuttige dieren steeds moeilijker om zich veilig te verplaatsen. De gemeente heeft daarom haar inwoners opgeroepen om samen met hun buren een egelsnelweg aan te leggen: een doorgang van 14 bij 14 centimeter in de schutting of het hekwerk, of een tunnel onder de schutting door zodat egels veilig van tuin naar tuin kunnen wandelen.

Egelsnelweg bordjes en tips

De deelnemers van de wedstrijd mogen ook een egelsnelwegbordje ophalen. Deze zijn vanaf nu op te halen bij de Alkmaarse servicepunten Daarnaast zijn er nog veel meer manieren om egels te helpen, zoals het maken van een takken- of bladerenhoop, of het aanbieden van water en kattenbrokjes in de tuin. Wilt u ook iets doen voor de egel? Meer tips staan op www.alkmaar.nl/egel.